شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری آزادراه اصفهان شیراز

معرفی شرکت

شرکت احداث ، نگهداری و بهره برداری آزادراه اصفهان – شیراز با هدف احداث، نگهداری و بهره برداری آزادراه اصفهان شیراز، حدفاصل ایزدخواست تا شیراز در راستای تکمیل کریدور آزادراهی شمال – جنوب کشور با طول تقریبی 225 کیلومتر در سال 1389 تاسیس گردید. این آزادراه بین دو شهر تاریخی و توریستی اصفهان و شیراز در دو باند مجزا با احداث پل های بزرگ اجرا می شود ؛ چشم اندازهای کم نظیر منابع طبیعی و آثار باستانی از جمله بهشت گمشده ، کاروانسرا و قلعه تاریخی ایزد خواست،تنگه براق و اولین سد قوسی جهان جذابیت خاصی به آن داده است در این راستا با افزایش ایمنی سفر و کاهش مدت سفر به میزان یک و نیم ساعت ، کاهش قابل توجه مصرف سوخت و سوانح رانندگی و افزایش سرعت از مهمترین دلایل احداث این آزادراه می باشد. دوران مشارکت این طرح ملی 18 سال شامل 4 سال دوره اجرای پروژه و 14 سال دوران بهره برداری می باشد و هزینه احداث پروژه با احتساب هزینه های تاسیسات و جانبی آن بالغ بر 28/500 میلیارد ريال برآورد گردیده است. قرارداد مشارکت پروژه مذکور در قالب قرارداد B.O.T منعقد گردیده و تأمین 50 % از سرمایه مورد نیاز توسط مشارکت شرکت احداث آزادراه اصفهان – شیراز جهت اجرای پروژه و همچنین احداث تأسیسات جانبی غیر خاص از قبیل: پمپ بنزین ، مجتمع های خدماتی ، رفاهی گردشگری ، تعمیرگاه ، رستوران ، نصب و بهره برداری از تابلو های تبلیغاتی و … تامین می شود . مالکیت دائم و بهره برداری انحصاری از اماکن بین راهی و مجتمع های گردشگری پتانسیل بالقوه ای را در اختیار این شرکت قرار داده است.

از اهداف کلان شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری آزادراه اصفهان شیراز می توان موارد زیر را بر شمرد:

 • سرمایه گذاری در پروژه آزاد راه اصفهان شیراز به منظور شتاب بخشیدن رشد اقتصادی کشور و تولید ثروت ملی در منطقه

 • توسعه توانمندی های اجرایی و مشارکت مفید در سازندگی کشور

 • کاهش سوانح رانندگی و تلفات جاده ای در سطح منطقه جنوب کشور

 • کمک به حفظ محیط زیست در منطقه و کشور از طریق کاهش مصرف سالیانه 136 میلیون لیتر سوخت

 • ایجاد اشتغال مفید در سطح منطقه

 • ایجاد سودآوری مناسب و شروع سرمایه گذاری طرح

استراتژی ها جهت دستیابی به این اهداف:

 • استفاده از پتانسیل های بالقوه پیمانکاران داخلی

 • نظارت بر نحوه اجرای پروژه به نحویکه طرح مطابق استاندارهای ملی و جهانی (هم از نظر فنی و هم از نظر زمانی) اجرا گردد

 • شناسایی و تشویق سرمایه گذاران داخلی به امر سرمایه گذاری در اجرای پروژه و همچنین ترغیب آنان به سرمایه گذاری در امور گردشگری مرتبط با آزادراه

 • تامین به موقع منابع مالی و تدارکاتی کلان پروژه

 • تسریع در انجام عملیات مهندسی ارزش از طریق کاهش هزینه های اجرای پروژه باهماهنگی وزارت راه و مشاورین و مراکز فنی و دانشگاهها

 • استفاده از تکنولوژی های نوین در امر احداث آزادراه اصفهان شیراز با استفاده ازتجربیات جهانی در این زمینه

همکاران ما

شرکت راهسازی و عمران ایران

شرکت راهسازی و عمران ایران، بر پايه سه دهه سابقه فعّاليت و بهره گيري از مديران و متخصصين مجرب با توسعه و تحكيم سيستم هاي مديريتي و برخورداري از پشتوانه گسترده از تجهيزات و ماشين آلات تخصصي توانسته است با مديريت ، طراحي و اجراي پروژه هاي بزرگ ملّي در بازسازي و توسعه زير ساخت هاي كشور ايفاي نقش نمايد.

شرکت تعاونی مولی الموحدین

بانک ایران زمین ( سهامی عام) به موجب مجوز شماره 283592/89 مورخ 1389/12/21 صادره توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 1389/12/24 تحت شماره 399279 در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در تهران به ثبت رسیده است. سهام بانک در تاریخ 1389/12/25در فرابورس ایران پذیرفته شده است و از تاریخ 1390/7/5 درفهرست تابلوی قیمت های بورس قرار گرفته است.

مرکز اصلی بانک درتهران- بلوار میرداماد- نبش خیابان شمس تبریزی شمالی – پلاک 187 واقع شده است.

بانک ایران زمین
سرمایه گذاری امین اعتماد

سرمایه گذاری امین اعتماد

ارائه طرح های سرمایه گذاری جذاب از یک سو به صاحبان سرمایه، از یک سو، و مشاوره جهت ارائه بهترین راهکارها به دارندگان طرح های تجاری، صنعتی، فن آوری و … از سوی دیگر، تخصص ماست.

کپی رایت - تمامی حقوق سایت برای شرکت احداث، نگهداری و بهره برداری آزادراه اصفهان - شیراز محفوظ است | © 2020 |